PhoneTracker Enterprise kullanıcıları artıyor.

Son olarak Koç Üniversitesi' de Phone Tracker Enterprise IP kullanıcıları arasına katıldı. Enterprise versiyonunun özelliklerini inceleyin...
kullanıcı
parola

 

Endüstriyel Otomasyon Sistemleri (EOS)

Rölelerin yerini PLC'lerin, mimik panel ve recorderların yerini PC'lerin almasıyla yeni bir boyut kazanan Endüstriyel Otomasyon Sistemleri, üretimin tüm alanlarında başarıyla uygulanmaktadır.

Üreticilerin rekabet edebilen kalite ve fiyatlara gereksinimleri, bu sistemlerden beklentileri de arttırmaktadır. Artık yalnızca üretmek yeterli olmamakta; neyin, ne kadar, ne sürede, ne kalitede, hangi girdilerle üretildiğinin bilinmesi gerekmektedir. Bu beklentiler donanımdan daha çok SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition) yazılımlarında etkisini göstermektedir.

Başlangıçta, yalnızca insan makina arabirimi (MMI - Man Machine Interface) olarak düşünülen SCADA yazılımları; PLC'lerden aldığı verileri görselleştiren, PLC'lere veri gönderen, alarm ve geçmişe yönelik verileri depolayan ve basit rapor özellikleri olan yazılımlar iken günümüzde üretim yönetim ve bilgi sistemi (MMI - Manufacturing Management Information) haline gelmişlerdir.

İnsan makina arabirimi özellikleri (HMI- Human Machine Interface) gelişmiş, iletişim çağının gereklerine uygun olarak internet hatta mobil telefonlar bile bu arabirimin birer parçası olmuştur.

AKÇAM, endüstriyel otomasyon alanında konusunun önder firması E.O.C. ile çözüm ortağı olarak çalışmakta ve SCADA uygulama yazılımları yapmaktadır.
İran Henkel
Qazwin, İran

ST Toz Tesisi otomasyonu.


 Tesisin reçete esaslı üretim otomasyonu,
 Siemens S7 PLC ve Wonderware InTouch SCADA
 programı kullanılarak gerçekleştirilmiştir.

Proje detayları...

Onduline Avrasya
Sapanca, Adapazarı

Bituline hammadde hazırlama tesisi.


 Tesisin otomasyonu, Siemens S7 PLC ve
 Siemens WinCC programı kulanılarak gerçekleştirilmiştir.

 Proje detayları...
 

 
İletişim | © 2006 Akçam Ltd. Şti.
 

Endüstriyel, Endüstri, Otomasyon, Otomasyonu, Bilgisayar, Bilgisayarlı, Destekli, Proses, Kontrol, Kontrolu, Kontrolü, Kontrollü, Kontrollu, Sistemi, Sistemleri, Scada, Raporlama, Raporlaması, Raporlamak, Programı, Program, Takip, Takib, Takibi, Analiz, Analizi, Yönetim, Yönetimi, Yazılım, Yazılımı, Software