PhoneTracker Enterprise kullanıcıları artıyor.

Son olarak Koç Üniversitesi' de Phone Tracker Enterprise IP kullanıcıları arasına katıldı. Enterprise versiyonunun özelliklerini inceleyin...
kullanıcı
parola

 

Veri Toplama Sistemleri (VTS)
(Data Acquisition Systems)


Üretimden önce araştırma-geliştirme aşamasında, üretimden sonra ise ürünün kalitesinin belirlenmesinde yapılan testlerde, ölçülen her türlü fiziksel büyüklüğe ilişkin verileri toplayan ve yararlı bilgiye dönüştüren sistemlerdir.

Donanım ve yazılım yeteneklerinin her geçen gün artması, PC'leri artık her alanda olduğu gibi test ve ölçü sistemlerinde de standard platform haline getirmiştir. Belirli bir amaca yönelik üretilmiş klasik sistemlere göre, PC veriyoluna takılarak kullanılan DAQ kartları ve büyük ölçüde yazılıma dayanan PC temelli sistemler, veri toplama sistemlerinin en hızlı gelişen dalı olmuştur.

PC temelli tipik bir veri toplama sistemi şu elemanlardan oluşmaktadır:
 

Duyar Elemanlar (Sensor): Sıcaklık, basınç, hız, deplasman gibi fiziksel büyüklükleri elektriksel işaretlere çeviren sistemin uç elemanlarıdır.

İşaret Düzenleme (Signal Conditioning): Duyar elemanların ürettiği işaretleri DAQ kartlara uygulanabilecek standard işaret seviyelerine göre düzenleyen çeviricilerdir.

DAQ Kartları: Düzenlenmiş işaretleri alan ve PC veriyoluna aktarılacak biçimde dijital bilgiye çeviren kartlardır. Çeşitli konfigürasyonlarda analog ve dijital giriş/çıkışlar içeren bu kartlar, test düzeneğinin amacına uygun olarak, farklı hassasiyet ve hızlarda seçilebilir.

Bilgisayar ve Yazılım: DAQ kartlarının topladığı verileri görselleştirir, işler, analiz eder ve depolar. VTS yazılımları büyük miktarda veriyi işleyebilecek ve analiz edebilecek yetenektedir.


AKÇAM, laboratuar ve endüstriyel ortamlarda kurulacak test ve ölçü düzenleri için, veri toplama sistemlerinin projelendirilmesi, malzeme temini, programlama ve devreye alınması işlerini çeşitli marka cihazlar kullanarak yapmaktadır.Bosch Rexroth
İstanbul

Hidrolik pompa test sistemi.


Hidrolik pompaların bakım sonrası performans
testlerinin yapıldığı sistemdir. Çeşitli basınç, debi,
hız ve sıcaklık bilgilerinin spesifikasyonlara uygunluğu test edilir. Toplanan veriler grafiklerle görselleştirilir
ve istendiğinde tekrar incelenebilecek şekilde
depolanır.

Proje detayları...

Aksistem Elektromekanik
İstanbul

Amortisör test sistemi.


Üretilen çeşitli türlerdeki amortisörlerin spesifikasyonlara uygunluğunun test edildiği  sistemdir. (Yaylı ve Yaysız amortisörler için) veri toplama  kartları ile toplanan deplasman ve kuvvet bilgileri ile  üretilen amortisörlere ilişkin eğriler oluşturularak  sonradan incelenebilecek şekilde kaydedilmektedir.

 Proje detayları...
 

 
İletişim | © 2006 Akçam Ltd. Şti.
 

Data, Acquisition, Veri, Toplama, Malzeme, Bilgisayar, Bilgisayarlı, Destekli, Kontrollü, Kontrollu, Test, Sistemi, Sistemleri, Otomatik, Ölçü, Ölçüm, Ölçümü, Kalite, Fiziksel, Dijital, Laser Lazer Inkjet Ürün Kodlama, Gıda, Ambalajı, Ambalaj, Kod, Basım, Basımı, Videojet, Kodlamak, Kodlanması, Kodu, Analog, Elektronik, System, Systems, ATE, DAQ, Kartları, VTS, iletişim, Otomasyon, Otomasyonu, Programı, Program, Transferi, Takip, Takib, Takibi, Kontrol, Kontrolu, Kontrolü, Analiz, Analizi, Yazılım, Yazılımı, Software