Spacer

Assist Otel Yönetim Sistemi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

 


Assist Otel Programı

Windows için
 

Assist; kullanım süresi ya da herhangi başka bir gizli/açık kısıtlaması olmayan, özellikleri bakımından küçük ve orta büyüklükteki tesislerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek, hesaplı bir otel programıdır.

 

Otellerin ihtiyaçları, genel çalışma koşulları ve sık personel değişimleri göz önüne alınarak geliştirilmiştir. Bu doğrultuda, hem programın işlevselliği hem de kolay kullanımı hedeflenmiştir.

 

Assist, 1997 yılından beri beğeniyle kullanılmakta olan Assist Otel Yönetim Programının, geliştirilmiş “Grafiksel Oda Önerme Sistemine” sahip, güçlü Microsoft® SQL Server veritabanı üzerinde çalışan versiyonudur.

   
   
  Tanıtım/Eğitim videolarını İZLEYİN...

Pixel

 

Pixel

 Öne Çıkan Özellikleri

Pixel

 Diğer Programlardan Farkları

Pixel

 Fiyatı Nedir?

Pixel

 Sıkça Sorulan Sorular

Pixel

 Referanslar

Pixel

 Download (20 gün HEMEN deneyin.)

 

 

 Modüller:

 

 Ön Büro Modülü:

 

Bullet Oda önerme sistemi

Bullet Vip listesi

Bullet Notlar

Bullet Rezervasyon

Bullet Kirli/temiz oda

Bullet Yerel saatler

Bullet Kontenjan

Bullet Fatura basım

Bullet Günlük döviz kurları

Bullet Check in

Bullet Ön büro raporları

Bullet Harcama tanımları

Bullet Check out

Bullet Forecast raporları

Bullet Departman tanımları

Bullet Tadilat/arıza

Bullet Kasa raporu

Bullet Kullanıcı yetkilendirme

Bullet Harcama giriş

Bullet Maliye listesi

Bullet Yedekleme

Bullet Kısmi ödeme giriş

Bullet Ülke geceleme raporu

Bullet Reseliva entegrasyonu

Bullet Kimlik bilgileri giriş

Bullet Registration form

 

Bullet Kara liste

Bullet İstatiksel grafikler

 
 

Bullet Jandarma KBS tesis 2 e-devlet'e otomatik kimlik kaydı

Bullet 5651 İnternet erişim kayıtları loglama

Bullet Webcam, Scanner'dan Fotoğraf Kaydetme

 

 Cari Modülü:

 

Bullet Ön büro ile entegre

Bullet Management Raporları

Bullet Bakiye listeleri

Bullet Cari hesap kartı tanımları

Bullet Cari hesap listesi

Bullet Devir işlemleri

Bullet Cari işlemler

Bullet Cari hareket listeleri

 

 

 Stok Modülü:

 

Bullet Ön büro ile entegre

Bullet Stok listesi

Bullet Kritik stok miktarı

Bullet Barkodlu satış noktası

Bullet Stok hareketleri

Bullet Reçete tanımları

Bullet Departman bazında stok

Bullet Hareket raporu

 

Bullet Malzeme tanımları

Bullet Maliyet analizi

 

 

 

Başa dön

 
 
 

Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

 
 Grafiksel Oda Önerme Sistemi
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resmin büyük hali için tıklayın.

Assist otel programının Rezervasyon ve Check In ekranlarında bulunan grafikler, odaların özelliklerini ve otuz günlük zaman dilimi içersindeki durumlarını göstermenin yanı sıra asıl görevleri, kullanıcıya oda önermektir.

 

Grafik iki ayrı metodla oda önerebilir;

Rezervasyon/Check In tarih aralığına göre : Otelin yoğun olan dönemlerinde kullanılabilecek bir metoddur. Geliş ve ayrılış tarihinin belirtilmesinden sonra grafik, belirtilen tarih aralığındaki boş ve dolu odaları bulur, yoğunluk durumlarını inceler ve en uygun boşluğa sahip odayı önerir. Grafiğin önerdiği odaların seçilmesiyle de, üç günlük bir Rezervasyon/Check In için on günlük bir boşluğun harcanması örneği ve benzeri durumlar ortadan kalkar, oda değişimleri minimum seviyeye iner. Özellikle rezervasyon ve doluluk oranının yüksek olduğu dönemlerde, grafiğin önermeleri doğrultusunda işlemleri yürütmekle, odalar mümkün olan en yüksek verimde kullanılmış ve oda değişimleri asgari düzeye indirilmiş olur.

Kullanım yoğunluğuna göre : Otelin yoğun olmayan dönemlerinde kullanılabilecek bir metoddur. Bu metodda grafik, odaların geçmiş dönemlerdeki kullanım oranlarını baz alarak, daha az kullanılan odaları önerir. Bu sayede, odaların kullanım ve eskime oranları mümkün olduğunca eşitlenir. Odalar için ileride ihtiyaç duyulacak tamir, tadilat, eşya yenileme zamanları eşitlenerek uzar, parasal olarak tasarruf sağlanır.

 

 

 5651 Numaralı Yasaya Uygun İnternet Erişim Kayıtlarını Tutma
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başa dön

 

Müşterilerine İnternet paylaşımı yapan tesisler, loglama sistemi kurmadıklarında, uygulamada olan yasa gereği ağır cezai yaptırımlara maruz kalabilirler. Ayrıca, müşterinin İnternet ortamında işlediği suçun doğuracağı hukuki süreç ve cezalarla, suçu sanki kendi işlemiş gibi sorumlu tutulabilirler. Bu yüzden loglama sisteminin tesis edilmesi çok büyük önem taşır.


Assist otel yazılımına kaydettiğiniz misafirler, cihazlarından T.C. kimlik veya pasaport numaralarını girerek İnternet'e erişebilir, modem ile birlikte ücretsiz gelen loglama yazılımı ise 5651 numaralı yasaya uygun olarak tüm erişim kayıtlarınızı tutabilir ve kişilerin T.C kimlik veya pasaport numaralarıyla ilişkilendirerek imzalayabilir.
 

Bir otel programına bağlı çalışmayan, sadece Mernis üzerinden T.C. kimlik no doğrulaması yaptırarak İnternet erişimine izin veren klasik sistemler suistimale çok açıktır. Assist'te ise, konaklıyor görünmeyen veya çıkışı yapılmış misafirler İnternet’e erişemez. Ayrıca, otel personelinin sürekli kullanımı için sabit kodlarını da Assist'e tanımlayabilirsiniz.

 

Misafirinizin İnternet'e erişimini sağlamak için sadece Assist'e kimlik kaydını yapmanız ya da İnternet erişimini sonlandırmak için sadece Assist'ten çıkış işlemi yapmanız yeterlidir.

 

Notlar:

1) Loglama için, programın kurulacağı pc en az Windows 10 olmalıdır.

2) Mevcut Access Point'lerin, Wpa Enterprise/Radius desteği olduğu kontrol edilmelidir.

 

 

 JANDARMA Bölgesi KBS Tesis 2 Sistemiyle de Entegre

 

 

Bu özellik sayesinde, misafirlerinizin giriş/çıkış bildirimlerini

e-devlet sitesine girmenize gerek kalmadan programdan kolayca yapabilirsiniz.

O anki iş yoğunluğunuz nedeniyle, e-devlet sitesine anında bildiremeyecek olmanız ya da bildirmeyi unuttuğunuz misafirlerden kaynaklanabilecek muhtemel cezai durumlar ortadan kalkar.

 

 Webcam, Scanner'dan Fotoğraf Kaydetme Fonksiyonu

 

 

Bu fonksiyon hakkında bilgi sahibi olmak için lütfen tıklayın.

 

 
 Reseliva Kanal Yöneticisi İle Entegre

 

 

Reseliva kanal yöneticisi, odalarınızı tüm online satış kanallarında kolay, hızlı ve sorunsuz satmanızı sağlayan, internet üzerinde çalışan bir uygulamadır ve Assist otel programı, Reseliva ile entegre çalışmaktadır.


“Reseliva” Nivera Bilgi Teknolojilerinin Ticari markasıdır."

Reseliva resmi sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

 

 

Başa dön

Diğer Otel Programlarından Farkları Neler ?

 

Little
Assist, birçok faydalı fonksiyona sahip özgün bir yazılımdır.

En önemli farklarından biri, program yapısı ve programcılık mantığındadır.

Birbirinden türemiş çoğu otel programında, birer artı özellikmiş gibi sunulan, kimilerince de otel programı standardı gibi algılanan bir kısım teknik işlemler, aslında o programların kendi mantıklarının zorunlu kıldığı, uygulamada sıkıntı yaratan ve kullanıcılara ekstra yükler getiren işlemlerdir.

Aşağıda, bu işlemlerden bazıları ve Assist ile sunulan çözümler anlatılmıştır.


Night audit

 

Assist'te tüm departmanların gelirleri anlık olarak takip edilebilir. Departmanların cari hareketleri, herhangi bir sonlandırma (gün kapama) ya da iş akışını durdurmaya gerek olmadan, günün her anında detay ve toplam olarak görülebilir. İhtiyaç duyulan tüm raporlar, gerçek zamanlı bilgileri içeren biçimde, günün her anında alınabilir.

Room posting

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başa dön

Assist her gün sonunda, dolu odaların kredi türünde görünecek olan konaklama ücretlerini, otomatik olarak oda hesaplarına yazar. Bu işlem için özel bir şey yapmaya gerek yoktur. Gece 00:00’ dan sonra herhangi bir zamanda, foliolara ya da cari raporlara girildiğinde, o günün kredileri işlenmiş olarak görünür (gece 00:00’ dan sonra foliolara veya cari raporlara girmek ya da programın açık olması gibi bir koşul yoktur).

Folio balans

 

Assist'te, aslında dolu olmayan(ya da varolmayan) bir odaya harcama / ödeme girmek ve buna benzer kullanıcı hatalarının yapılmasına imkan yoktur. Program, zorunlu bilgi girişi gerektiren alanların tümüne doğru bilgi girmeden kullanıcının işlemi bitirmesine izin vermez. Kullanıcı, programın çalışma mantığına ters düşebilecek hiçbir hata yapamaz. Bunun dışında, kullanıcının yapabileceği tüm hatalar herhangi bir zamanda düzeltilebilir veya hatalı girişler iptal* edilebilir.

 

*Program, değiştirilmiş ya da silinmiş cari hareketleri saklar. Bu tür hareketleri yetkili kullanıcılar görebilir.

Gün kapama açma / Dönem sonu devri / Yıl sonu devri

 

Assist bu tür işlemlere gerek duymaz. Departmanların tüm hareketleri, gün kapama işlemine gerek olmadan, günün her anında gerçek zamanlı biçimde detay ve toplam olarak görülebilir. O günün hareketlerini işlemek veya görmek için gün kapama / açmaya ihtiyaç yoktur. Geçmişe ait tüm hareketler (değiştirilmiş ya da silinmiş hareketlerde dahil) detaylarıyla birlikte her zaman görülebilir, istenen herhangi bir zamanda değişiklikler yapılabilir.

 

Bazı otel programlarında "Dönem Sonu Devri / Yıl Sonu Devri" olarak isimlendirilen ve belki de servis ücreti ödeyerek yaptırmanız gerekecek herhangi bir işleme Assist ihtiyaç duymaz.


Eğitim ve adaptasyon

Personel değişimleri, işlerin aksamasına ve ilave eğitim/yazılım masraflarına neden olabilir. Bazen, mevcut otel yazılımı tümden çöpe atılır ve işe yeni giren personelin bildiği program satın alınır. Böyle olmasının genellikle ana sebebi, mevcut otel yazılımının öğrenilmesi, adaptasyonu için uzun zaman gerekmesi ve bu iş için ayrılması gereken eğitim maliyetleridir.

 

Assist, konaklama sektörüyle hiç ilgisi olmayanların bile kolayca anlayabileceği duru bir mantıkla geliştirilmiştir. Program, gereksiz terim ve kavram karmaşalarıyla boğulmamıştır. Bu yüzden öğrenilmesi ve adapte olunması çok kolaydır.

 

Assist, çok detaylı ve özenle hazırlanmış bir kullanım kılavuzuna sahiptir. Programın her ekranında, o ekranla ilgili yardıma F1 tuşuyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Youtube üzerindeki eğitim videolarına, ihtiyaç duyan herkes kolayca ulaşabilir. Eğitim videolarını izlemek için lütfen tıklayın.

 

 

Bulut tabanlı otel programlarından farkı nedir?

Başa dön

İnternet'e bağlı herhangi bir yerden ve cihazdan kullanılabilen bulut tabanlı otel programları esneklik olarak cazipClipart görünebilir, ilk başta.

Fakat bu sistemler, sizin iradeniz dışında gelişebilecek ve asla sizin çözemeyeceğiniz sorunlara gebedir. Bunlara; doğal afet ya da kazalar neticesinde doğabilecek İnternet altyapı problemleri, terör ve toplumsal olaylarda yavaşlayan İnternet, siber saldırılar neticesinde sunucuların çökmesi veya program hizmeti aldığınız firmanın serverlarında meydana gelebilecek teknik sorunlar... gibi örnekler verilebilir.

Assist otel programını kullanmak için İnternet bağlantısına ihtiyaç duymazsınız ve karşılaşabileceğiniz tüm sorunları ya kendiniz ya da biz çözebiliriz. Tüm verileriniz kendi bilgisayarınızda ve kontrolünüzdedir. Dolayısıyla, ticari sırlarınız ve müşteri bilgileriniz hiçbir yerde olamayacağı kadar güvendedir.

 

Assist'te kullanım süresi ya da herhangi bir özellik kısıtlaması YOKTUR.


Android işletim sistemleri dahil, bir çok platformda çalışan ve bazıları ücretsiz sunulan uzak bağlantı programları (ki bunlara TeamViewer, Ammyy ya da Alpemix örnek verilebilir) bulut sistemlerin sağladığı esnekliği, risksiz ve zahmetsizce sağlayabilirler.

 


 

 

Fiyatlar

 

 

 

Modül Fiyatları

 
  Ön Büro Modülü (100 odaya kadar ve 3 kullanıcı)

:         250 $

 
  Cari Modülü

:         100 $

 
  Stok Modülü

:         150 $

 
  5651 İnternet Erişim Kayıtları Loglama Sistemi

:         100 $

 

Loglama için modeminizin değişmesi gerekecektir. Modem hepsiburada.com'da 150$ civarıdır. Eğer katlardaki access point'lerde "wpa enterprise/radius" desteği varsa onlar değişmeyecektir.

 
Başa dön
 
indirim
Küçük oteller alttaki indirimlerden faydalanır.şok

 

10 ve daha az odalı tesisler için tüm fiyatlarda %30 indirim.

20 ve daha az odalı tesisler için tüm fiyatlarda %20 indirim.

30 ve daha az odalı tesisler için tüm fiyatlarda %10 indirim.

 
 

Açıklamalar ve Fiyatlandırma İle İlgili Notlar

Bullet Kurulum AKÇAM tarafından uzak bağlantı ile yapılacaktır.

Bullet Assist'te kullanım süresi ya da herhangi bir özellik kısıtlaması

  yoktur. Süresiz, sınırsız kullanabilirsiniz.

Bullet Fiyatlara %20 kdv ilave edilecektir.

Bullet Sıkça sorulan sorular.

 

 

 

Başa dön

     
   

 

Daha

HESAPLI VE TEMEL

ihtiyaçlar için;

asistan önbüro "kolay" otel programını

 

 

şimdi inceleyin...

 

 
       

 

 

Download

 

 

 

Deneme sürümünde Assist otel yazılımının ön büro, cari, stok modülleri görülebilir. Jandarma Tesis 2 entegrasyonu, Reseliva entegrasyonu deneme sürümünde YOKTUR.

 

Deneme sürümünde database olarak Microsoft Access kullanılmış olup, tam sürümde MS SQL Server kullanılmaktadır.  Programda  tanımlı  olarak  gelen  her  şeyi  kendi  tesisinize  göre düzenleyip,  programı 20 GÜN BOYUNCA TÜM FONKSİYONLARIYLA KULLANARAK DENEYEBİLİRSİNİZ. Deneme sürümüne GİRECEĞİNİZ TÜM VERİLER tam sürüme aktarılacaktır.

 

Assist'i indirip kurduktan sonra, "Admin" kullanıcı kodu ve "Admin" şifresiyle giriş yaparak, "Aktivasyon" bölümünde tesis koduna 12345 yazıp, 20 günlük deneme kullanımınızı HEMEN KENDİNİZ başlatabilirsiniz.

 

Kurulum ve kullanım esnasında eğer yardıma ihtiyaç duyarsanız, lütfen 0 554 552 73 68 numaralı telefonumuzu arayınız.

 

 

 

Eğitim videolarını izleyin...

 

 

 

Assist'i İNDİRİN...

 

 

 

 

Başa dön

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
İletişim | © 2024 Akçam Ltd. Şti.
Spacer Spacer