Spacer

 

JetİTS - İLAÇ TAKİP SİSTEMİ
İlaç Takip Sistemi (İTS), Türkiye'de tüketilen ilaçların her bir biriminin izlenmesi için kurulan bir altyapıyı tanımlar. Kısa yazılımı İTS şeklindedir.

İlaç Takip Sistemi, karekodlarla izlenebilirliği sağlanmış ilaçların, üretim veya ithalattan başlayarak geçtiği her noktadan alınacak bildirimlerle takibini sağlamak üzere kurulmuş bilgisayarlar, veritabanı, bu veritabanını işletmeye yarayan bilgisayar yazılımları ve iletişim altyapılarını içeren bir sistemdir.

İlaç Takip Sistemi, ilaçların sahteciliğe karşı korunması ve güvenlik amacıyla takip edilmesini sağlar. İlaç Takip Sistemi, üretici, ithalatçı, ecza deposu ve eczanelerden alınan bildirimler, geri ödeme kurumlarından alınan satış onayları ile bir ilacın bir kez satılmasını ve her aşamada kontrolünü yapacaktır.

Sistem; Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, ilaç sektörünü temsilen sivil toplum örgütleri, Türk Eczacılar Birliği ve diğer sivil toplum örgütleri ile ilaç firmalarına çözüm üreten ve destek veren bazı firmaların katılımlarıyla şekillendirilmiş ve kullanılacak karekod tipinin de "Datamatrix" olmasına karar verilmiştir. Karekod, ilaçlarda ikinci bir barkod uygulamasıdır, daha az yer kaplayıp daha çok veri tutmaktadır. Karekod ile tüm ilaçlar benzersiz olarak numaralanmış olacaktır. Sistem yazılımları ve altyapısı Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanmış ve işletilmektedir.

Firmamız; Üretici, ithalatçı ve ecza depolarına yönelik olarak komple İTS çözümü sunmaktadır. Sistem; İlaç kutuları üzerine, gerek endüstriyel inkjet yazıcılarla doğrudan, gerekse termal transfer metoduyla çalışan etiket yazıcılarla bastırılan karekodların, aplikatörlerle kutular üzerine yapıştırılmasını sağlayan konveyör, aplikatör, yazıcılar, kameraları içeren donanım ve tarafımızca geliştirilmiş olan JetİTS yazılımından oluşmaktadır.

JetİTS yazılımı, kutular üzerine basılacak benzersiz seri numaraların oluşturulması, bunların inkjet yazıcılarla doğrudan kutu üzerine ya da etiket yazıcılarla etiket üzerine yazdırılması, yazdırılan karekodların 'Verify' özelliği bulunan kameralarla okunabilirliğinin test edilmesi, okunamayan kutuların konveyör üzerinden ayrılması, kameralarla okunan karekodların kutu, bağ, koli, lot no. gibi diğer özellikleriyle ilişkilendirilerek Microsoft SQL Server veritabanında saklanması ve nihayet Sağlık Bakanlığı sistemine, ilgili Web Servisleri kullanılarak on-line bildiriminin yapılmasını sağlayan en son Microsoft dot.NET teknolojisi kullanılarak geliştirilmiş komple bir çözümdür.
 

İLAÇ ÜRETİCİLERİ için; JetİTS Üretim ile JetİTS Online Bildirim Modülleri entegre çalışmakta ve FAZ II olarak bilinen DEAKTİVASYON bildirimlerini de içermektedir.

 

ECZA DEPOLARI için ise yalnızca JetİTS Online Bildirim Modülü kullanılmakta ve onların yapması gereken bildirimleri ve DEAKTİVASYON bildirimlerini de içermektedir.


JetİTS, Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı Beşeri İlaçlar Barkod Uygulama Kılavuzu'nda belirtilen esaslara uygun olarak çalışmakta ve halen kullanılmaktadır.

JetİTS - İTS BİLDİRİM HİZMETİ
Üretici / ithalatçı ve ecza depolarının İEGM Web Servislerini kullanarak yapmak zorunda oldukları bildirimler gerek program satın alınarak kendileri tarafından, gerekse program satın alınmadan bizim tarafımızdan hizmet bedeli karşılığında yapılmaktadır.

 

 

Hakan Nakliyatİmaretçioğlu

 

Bikar

 

 


 


JetSMS - ŞİFRE OTOMASYONU
Çeşitli gıda ambalajları üzerine kod basılmasını sağlayan sistemdir. Genellikle dilme makinalarına yerleştirilen farklı sayıdaki inkjet yazıcıya her seferinde değişik kod gönderilerek basılması sağlanır. Sistem yazıcılar, fotosel ve encoderdan oluşan donanım ile JetSMS yazılımından oluşur. Yalnızca film üzerine değil kağıt, mukavva, karton üzerine inkjet yazıcı ile plastik kutu ya da kapak üzerine laser yazıcı ile kod bastırılabilir.  Gıda sektörüne uygun food grade yazıcı ve sarf malzemeleri kullanılmaktadır.

 

Tüketiciler, bu kodları SMS ile göndererek reklam kampanyalarıyla duyurulan çekilişlere katılmaktadır.

Bugüne değin 1 yazıcıdan 30 yazıcıya kadar çeşitli büyüklükte sistemler devreye alınmıştır. Müşterilerimiz arasında İmaj , PilenPak, Bak Ambalaj, Asaş, Sentez, Propak gibi ülkemizin önde gelen ambalaj üreticileri bulunmaktadır.

 

 

 

Sentez

Asaş

İmaj

 

Bak

 

 

 

Pilenpak

Propak

 

 

 


1txt3

 

OTEL YÖNETİM SİSTEMLERİ

Küçük ve orta büyüklükteki oteller için geliştirmiş olduğumuz, Assist Otel Yönetim Sistemi, rezervasyondan stok takibine kadar konaklamayla ilgili işlerin bütün aşamalarını izlemenizi ve yönetmenizi sağlayan modüler bir programdır.

Telefon santrali olan her firmanın mutlaka kullanması gereken program olduğuna inandığımız Phone Tracker, her sektörden firmalar için müşterileriyle telefon aracılığıyla kurdukları ilişkiyi analiz edebilecekleri, denetleyebilecekleri ve yönetebilecekleri bir ortam ve çok ayrıntılı raporlar sunar.

Başlangıçta yalnızca denetleme özelliği ve bu sayede sağlanan tasarruf için tercih edilen Phone Tracker, günümüzde Müşteri İlişkileri Yönetiminde en önemli iletişim kanallarından biri olan telefonu amaçlarınıza en uygun şekilde kullanmanızı sağlayacak analiz ve yönetim özellikleriyle ön plana çıkmaktadır.

Bunlardan başka, günümüzün en son ağ, veritabanı ve internet teknolojilerini yıllar boyunca edindiği endüstriyel birikimiyle bütünleştirdiği özel uygulamalarla da hizmetinizde olan AKÇAM, tamamen yerli bir ekibin; işinizi gören, hatasız çalışan, kullanımı kolay olmasını hedefleyerek geliştirdiği programlarını en uygun fiyatlarla siz değerli müşterilerine sunmaktadır.

Assist 2020
 


1txt4
1txt5
Phone Tracker
 

 

PhoneTracker
ArrowAyrıntılı bilgi...

1txt4
Assan
 

Assan Alüminyum
Tuzla, İstanbul

PhoneTracker Enterprise IP


1txt5
Dhl
 

DHL Danzas Taşımacılık
İstanbul


PhoneTracker Enterprise

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
İletişim | © 2024 Akçam Ltd. Şti.
Spacer Spacer