Assist Otel Yönetim Sistemi
Windows için
E.G.M. AKBS Uçbirim 3.0 indir / Jandarma KBS indir
Assist, gerek özellik gerek fiyat bakımından, küçük ve orta büyüklükteki tesislerin ihtiyaçlarını karşılayacak modüllere sahip Windows altında çalışan bir Otel Yönetim Sistemidir.

Tesislerin ihtiyaçları, genel çalışma koşulları ve sık personel değişimleri göz önüne alınarak geliştirilmiştir. Bu doğrultuda, hem programın işlevselliği hem de kolay kullanımı hedeflenerek Windows işletim sisteminin kullanıcılara getirdiği bütün kolaylıklar programa yansıtılmıştır.

Assist, 1997 yılından beri beğeniyle kullanılmakta olan Assist Otel Yönetim Programının, geliştirilmiş “Grafiksel Oda Önerme Sistemine” sahip, güçlü Microsoft® SQL Server veritabanı üzerinde çalışan versiyonudur.

   
   
  Tanıtım/Eğitim videolarını İZLEYİN...

 Öne Çıkan Özellikleri

 Diğer Programlardan Farkları

 Fiyatı Nedir?

 Referanslar

 Download (20 gün HEMEN deneyin.)

 

 

 Modüller:

   Ön Büro Modülü:
 
Grafiksel oda önerme sistemi. Vip listesi. Notlar.
Rezervasyon. Kirli/temiz oda. Yerel saatler.
Kontenjan. Fatura basım. Günlük döviz kurları.
Check in. Ön büro raporları. Barkodlu satış noktası uygulaması.
Check out. Forecast raporları. Harcama tanımları.
Tadilat/arıza. Kasa raporu. Departman tanımları.
Misafir harcamaları giriş. Maliye listesi. Detaylı kullanıcı yetkilendirme.
Misafir kısmi ödemeleri giriş. Ülke bazında geceleme raporu. Yedekleme.
Misafir kimlik bilgileri giriş. Registration form. Reseliva entegrasyonu.
Kara liste. İstatiksel grafikler. Toplu mail gönderim servisi.
 
Jandarma KBS tesis 2 e-devlet'e otomatik kimlik kaydı.
Polis KBS.EGM.GOV.TR'ye otomatik kimlik kaydı.
5651 Internet erişim kayıtları loglama.
Webcam, Scanner'dan Fotoğraf Kaydetme.

 

   Cari Modülü:
 
Ön büro modülü ile entegre çalışma. Management Raporları. Bakiye listeleri.
Cari hesap kartı tanımları. Cari hesap listesi. Devir işlemleri.
Cari işlemler. Cari hareket listeleri.  

 

   Stok Modülü:
 
Ön büro modülü ile entegre çalışma. Stok listesi. Kritik stok miktarı tanımları.
Barkodlu satış noktası uygulaması. Stok hareketleri. Reçete tanımları.
Departman bazında stok takibi. Stok hareket raporu. Reçete hammaddelerinin stoktan
Malzeme tanımları. Maliyet analizi raporu.    otomatik eksiltilmesi.

 

 

Başa dön

 
 
 
Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?
 
Grafiksel Oda Önerme Sistemi
 
Rezervasyon ve Check In ekranlarında bulunan grafiklerin, odaların özelliklerini ve otuz günlük zaman dilimi içersindeki durumlarını göstermenin yanı sıra asıl görevleri, kullanıcıya oda önermektir. Grafik iki ayrı metodla oda önerebilir;


Rezervasyon/Check In tarih aralığına göre : Otelin yoğun olan dönemlerinde kullanılabilecek bir metoddur. Geliş ve ayrılış tarihinin belirtilmesinden sonra grafik, belirtilen tarih aralığındaki boş ve dolu odaları bulur, yoğunluk durumlarını inceler ve en uygun boşluğa sahip odayı önerir. Grafiğin önerdiği odaların seçilmesiyle de, üç günlük bir Rezervasyon/Check In için on günlük bir boşluğun harcanması örneği ve benzeri durumlar ortadan kalkar, oda değişimleri minimum seviyeye iner. Özellikle rezervasyon ve doluluk oranının yüksek olduğu dönemlerde, grafiğin önermeleri doğrultusunda işlemleri yürütmekle, odalar mümkün olan en yüksek verimde kullanılmış ve oda değişimleri asgari düzeye indirilmiş olur.

Kullanım yoğunluğuna göre : Otelin yoğun olmayan dönemlerinde kullanılabilecek bir metoddur. Bu metodda grafik, odaların geçmiş dönemlerdeki kullanım oranlarını baz alarak, daha az kullanılan odaları önerir. Bu sayede, odaların kullanım ve eskime oranları mümkün olduğunca eşitlenir. Odalar için ileride ihtiyaç duyulacak tamir, tadilat, eşya yenileme zamanları eşitlenerek uzar, parasal olarak tasarruf sağlanır.

 

5651 Numaralı Yasaya Uygun Olarak Internet Erişim Kayıtlarını Tutma
  Müşterilerine Internet paylaşımı yapan tesisler, loglama sistemi kurmadıklarında, uygulamada olan yasa gereği ağır cezai yaptırımlara maruz kalabilirler. Ayrıca, müşterinin Internet ortamında işlediği suçun doğuracağı hukuki süreç ve cezalarla, suçu sanki kendi işlemiş gibi sorumlu tutulabilirler. Bu yüzden loglama sisteminin tesis edilmesi çok büyük önem taşır.


Assist'e kaydettiğiniz misafirler, cihazlarından T.C. kimlik veya pasaport numaralarını girerek Internet'e erişebilir, modem ile birlikte ücretsiz gelen loglama yazılımı ise 5651 numaralı yasaya uygun olarak tüm erişim kayıtlarınızı tutabilir ve kişilerin T.C kimlik veya pasaport numaralarıyla ilişkilendirerek imzalayabilir.
 

Bir otel programına bağlı çalışmayan, sadece Mernis üzerinden T.C. kimlik no doğrulaması yaptırarak Internet erişimine izin veren klasik sistemler suistimale çok açıktır. Assist'te ise, konaklıyor görünmeyen veya çıkışı yapılmış misafirler Internet’e erişemez. Ayrıca, otel personelinin sürekli kullanımı için sabit kodlarını da Assist’ te tanımlayabilirsiniz.

 

Misafirinizin Internet'e erişimini sağlamak için sadece Assist'e kimlik kaydını yapmanız ya da Internet erişimini sonlandırmak için sadece Assist'ten çıkış işlemi yapmanız yeterlidir.

 

Notlar:

1) Eğer Assist'in loglama özelliği de kullanılacaksa, programın kurulacağı pc Windows 10 işletim sistemi olmalıdır.

2) Eğer işletmede mevcut Access Point'ler varsa, Wpa Enterprise/Radius desteği olduğu kontrol edilmelidir.

 

POLİS Bölgesi HTTPS://KBS.EGM.GOV.TR Sitesiyle Uyumlu
  Bu özellik sayesinde, misafirlerinizin giriş/çıkış bildirimlerini https://kbs.egm.gov.tr sitesine giderek ayrıca yapmanıza gerek kalmaz.

O anki iş yoğunluğunuz nedeniyle, kbs.egm.gov.tr sitesine anında bildiremeyecek olmanız ya da bildirmeyi unuttuğunuz misafirlerden kaynaklanabilecek muhtemel cezai durumlar ortadan kalkar.

 

JANDARMA Bölgesi KBS Tesis 2 Sistemiyle Entegre

 

Bu özellik sayesinde, misafirlerinizin giriş/çıkış bildirimlerini e-devlet sitesine girmenize gerek kalmadan programdan kolayca yapabilirsiniz.

O anki iş yoğunluğunuz nedeniyle, e-devlet sitesine anında bildiremeyecek olmanız ya da bildirmeyi unuttuğunuz misafirlerden kaynaklanabilecek muhtemel cezai durumlar ortadan kalkar.
 
Reseliva Kanal Yöneticisi İle Entegre

 

Reseliva kanal yöneticisi, odalarınızı tüm online satış kanallarında kolay hızlı ve sorunsuz satmanızı sağlayan, internet üzerinde çalışan bir uygulamadır ve Assist, Reseliva ile entegre çalışmaktadır.


Üstelik sektörün önde gelen kanal yöneticilerinden Reseliva, kanal yöneticisi ve rezervasyon motoru hizmetlerini “2 ay ücretsiz” olarak Assist kullanıcılarının beğenisine sunuyor.


 

“Reseliva” Nivera Bilgi Teknolojilerinin Ticari markasıdır."

 

 

Başa dön

Diğer Programlardan Farkları Nelerdir?
 
Assist, birçok faydalı fonksiyona sahip özgün bir yazılımdır.

En önemli farklarından biri, program yapısı ve programcılık mantığındadır.

Birbirinden türemiş çoğu otel programında, birer artı özellikmiş gibi sunulan, kimilerince de otel programı standardı gibi algılanan bir kısım teknik işlemler, aslında o programların kendi mantıklarının zorunlu kıldığı, uygulamada sıkıntı yaratan ve kullanıcılara ekstra yükler getiren işlemlerdir.

Aşağıda, bu işlemlerden bazıları ve Assist ile sunulan çözümler anlatılmıştır.


Night Audit
  Assist’ de tüm departmanların gelirleri anlık olarak takip edilebilir. Departmanların tüm cari hareketleri, herhangi bir sonlandırmaya (gün kapama) ya da iş akışını durdurmaya gerek olmadan, günün her anında detay ve toplam olarak görülebilir. İhtiyaç duyulan tüm raporlar, gerçek zamanlı bilgileri içeren biçimde, günün her anında alınabilir.

Room Posting
  Assist her gün sonunda, dolu odaların kredi türünde görünecek olan konaklama ücretlerini, otomatik olarak oda hesaplarına yazar. Bu işlem için özel birşey yapmaya gerek yoktur. Gece 00:00’ dan sonra herhangi bir zamanda, foliolara ya da cari raporlara girildiğinde, o günün kredileri işlenmiş olarak görünür (gece 00:00’ dan sonra foliolara veya cari raporlara girmek ya da programın açık olması gibi bir koşul yoktur).

Folio Balans
  Assist’ de, aslında dolu olmayan(ya da varolmayan) bir odaya harcama / ödeme girmek ve buna benzer kullanıcı hatalarının yapılmasına imkan yoktur. Program, zorunlu bilgi girişi gerektiren alanların tümüne doğru bilgi girmeden kullanıcının işlemi bitirmesine izin vermez. Kullanıcı, programın çalışma mantığına ters düşebilecek hiçbir hata yapamaz. Bunun dışında, kullanıcının yapabileceği tüm hatalar herhangi bir zamanda düzeltilebilir veya hatalı girişler iptal* edilebilir.

 

*Program, değiştirilmiş ya da silinmiş cari hareketleri saklar. Bu tür hareketleri yetkili kullanıcılar görebilir.

Gün Kapama / Gün Açma / Dönem Sonu Devri / Yıl Sonu Devri
  Assist bu tür işlemlere gerek duymaz. Departmanların tüm hareketleri, gün kapama işlemine gerek olmadan, günün her anında gerçek zamanlı biçimde detay ve toplam olarak görülebilir. O günün hareketlerini işlemek veya görmek için gün kapama / açmaya ihtiyaç yoktur. Geçmişe ait tüm hareketler (değiştirilmiş ya da silinmiş hareketlerde dahil) detaylarıyla birlikte her zaman görülebilir, istenen herhangi bir zamanda değişiklikler yapılabilir.

 

Bazı programlarda "Dönem Sonu Devri / Yıl Sonu Devri" olarak isimlendirilen ve belki de servis ücreti ödeyerek yaptırmanız gerekecek herhangi bir işleme Assist ihtiyaç duymaz.


Eğitim ve Adaptasyon
 

Personel değişimleri, işlerin aksamasına ve ilave eğitim/yazılım masraflarına neden olabilir. Bazen, mevcut yazılım tümden çöpe atılır ve işe yeni giren personelin bildiği program satın alınır. Böyle olmasının genellikle ana sebebi, mevcut yazılımın öğrenilmesi/adaptasyonu için uzun zaman gerekmesi ve bu iş için ayrılması gereken eğitim maliyetleridir.

 

Assist, konaklama sektörüyle hiç ilgisi olmayanların bile kolayca anlayabileceği duru bir mantıkla geliştirilmiştir. Program, gereksiz terim ve kavram karmaşalarıyla boğulmamıştır. Bu yüzden öğrenilmesi ve adapte olunması çok kolaydır.

 

Assist, çok detaylı ve özenle hazırlanmış bir kullanım kılavuzuna sahiptir. Programın her ekranında, o ekranla ilgili yardıma F1 tuşuyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Youtube üzerindeki eğitim videolarına, ihtiyaç duyan herkes kolayca ulaşabilir. Eğitim videolarını izlemek için lütfen tıklayın.

 

 

Bulut tabanlı sistemlerden farkı nedir?
Başa dön

Internet'e bağlı herhangi bir yerden ve cihazdan kullanılabilen bulut programlar esneklik olarak cazip görünebilir, ilk başta.

Fakat bu sistemler, sizin iradeniz dışında gelişebilecek ve asla sizin çözemeyeceğiniz sorunlara gebedir. Bunlara; doğal afet ya da kazalar neticesinde doğabilecek Internet altyapı problemleri, terör ve toplumsal olaylarda yavaşlayan Internet, siber saldırılar neticesinde sunucuların çökmesi veya program hizmeti aldığınız firmanın serverlarında meydana gelebilecek teknik sorunlar... gibi örnekler verilebilir.
 

Assist'i kullanmak için Internet bağlantısına ihtiyaç duymazsınız ve karşılaşabileceğiniz tüm sorunları ya kendiniz ya da biz çözebiliriz.

Tüm verileriniz kendi bilgisayarınızda ve kontrolünüzdedir. Dolayısıyla,

ticari sırlarınız ve müşteri bilgileriniz hiçbir yerde olamayacağı kadar güvendedir.

 

Assist'te herhangi bir kısıtlama(kullanım süresi ya da özellik kısıtlaması gibi) YOKTUR.


Android işletim sistemleri dahil, bir çok platformda çalışan ve bazıları ücretsiz sunulan uzak bağlantı programları (ki bunlara TeamViewer, Ammyy ya da Alpemix örnek verilebilir) bulut sistemlerin sağladığı esnekliği, risksiz ve zahmetsizce sağlayabilirler.

 


 

 

 

Fiyatlar

 

 

2024 Yılı Güncel Modül Fiyatları
  Ön Büro Modülü (50 odaya kadar, 1 kullanıcı)

:             200 $

 
   - 50 odadan sonra her bir oda fiyatı

:                 5 $

 
   

 

 
  Cari Modülü

:             100 $

 
  Stok Modülü

:             150 $

 
   

:            

 
  5651 Internet Erişim Kayıtları Loglama Sistemi

:          ÜCRETSİZ

 
Loglama için modeminizin değişmesi gerekecektir. Modem ücreti hepsiburada.com' da 130$ civarıdır. Eğer katlardaki access point'lerde "wpa enterprise/radius" desteği varsa onlar değişmeyecektir.
 
 
İlave Kullanıcı Fiyatları
  "Ön Büro" modülünden sonra satın alınan her bir modül ile 1 adet kullanıcı lisansı ücretsiz olarak verilir.

 

ÖRNEK :

2 modül satın alındığında 2 bilgisayardan, 3 modül satın alındığında 3 bilgisayardan, programın tüm modülleri ve fonksiyonları, ilave ücret ödemeksizin kullanılabilir. 

 

Daha fazla sayıda bilgisayardan kullanılmak istendiğinde, her ilave bilgisayar için, satın alınan tüm modüllerin toplam fiyatının %20' si ödenir.

       
Açıklamalar ve Fiyatlandırma İle İlgili Notlar
Assist sizin bilgisayarınıza kurulur ve herhangi bir kısıtlaması (kullanım süresi ya da özellik

  kısıtlaması) yoktur. Süresiz, sınırsız kullanabilirsiniz.

Fiyatlara %20 kdv ilave edilecektir.

Fiyatlara 1 yıl boyunca, güncellemeler ve uzak bağlantı teknik desteği dahildir.

Assist'in kurulumu AKÇAM tarafından uzak bağlantı ile yapılacaktır.

       
Başa dön      

 

 

 

Download

 

 

  Deneme sürümünde Assist'in ön büro, cari, stok modülleri görülebilir. Polis kbs.egm.gov.tr entegrasyonu, Jandarma Tesis 2 entegrasyonu, Reseliva entegrasyonu deneme sürümünde YOKTUR.

 

Deneme sürümünde database olarak Microsoft Access kullanılmış olup, tam sürümde MS SQL Server kullanılmaktadır.  Programda  tanımlı  olarak  gelen  her  şeyi  kendi  tesisinize  göre  düzenleyip,  programı 20 GÜN BOYUNCA TÜM FONKSİYONLARIYLA KULLANARAK DENEYEBİLİRSİNİZ. Deneme sürümüne GİRECEĞİNİZ TÜM VERİLER tam sürüme aktarılacaktır.

 

Programı indirip kurduktan sonra, "Admin" kullanıcı kodu ve "Admin" şifresiyle giriş yaparak, "Aktivasyon" bölümünde tesis koduna 12345 yazıp, 20 günlük deneme kullanımınızı HEMEN KENDİNİZ başlatabilirsiniz.

 

Kurulum ve kullanım esnasında eğer yardıma ihtiyaç duyarsanız, lütfen 0554 552 73 68 numaralı telefonumuzu arayınız.

 

 

  Eğitim videolarını izleyin...

 

 

 

 

Assist' i İNDİRİN...
 

 

 

 

Başa dön

 

NOT: Kurulum için Assist.zip dosyasını açıp setup.exe'yi çalıştırın.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
İletişim | © 2006 Akçam Ltd. Şti.   www.otelyazilimi.com.tr
 

Otel, Otomasyon, Otomasyonu, Hotel, Motel, Önbüro, Ön Büro, Yönetim, Yönetimi, Sistem, Sistemi, Assist, 2000, 2006, Otel, Programı, Program, Rezervasyon, Yazılım, Otel Yazılımı, 5651 numaralı yasaya uygun ücretsiz hotspot internet erişim loglama, Jandarma KBS Tesis 2, Jandarma Kimlik Bildirim, e-devlet, Takip, Takib, Takibi, Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kale, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik, Didim, Kuşadası, Nazilli, Ayvalık, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki, Karacabey, Mudanya, Aliağa, Balçova, Bayındır, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla, Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı, Ürgüp, Çerkezköy, Çorlu, Hayrabolu, Malkara, Marmaraereğlisi, Muratlı, Saray, Şarköy, Altınova, Armutlu, Çınarcık, Çiftlikköy, Termal, Alaplı, Çaycuma, Devrek, Gökçebey, Kdz. Ereğli, Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Camlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahmam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle, Adalar, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Eminönü, Esenler, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu, ADANA, ADIYAMAN, AFYONKARAHİSAR, AĞRI, AMASYA, ANKARA, ANTALYA, ARTVİN, AYDIN, BALIKESİR, BİLECİK, BİNGÖL, BİTLİS, BOLU, BURDUR, BURSA, ÇANAKKALE, ÇANKIRI, ÇORUM, DENİZLİ, DİYARBAKIR, EDİRNE, ELAZIĞ, ERZİNCAN, ERZURUM, ESKİŞEHİR, GAZİANTEP, GİRESUN, GÜMÜŞHANE, HAKKARİ, HATAY, ISPARTA, MERSİN, İSTANBUL, İZMİR, KARS, KASTAMONU, KAYSERİ, KIRKLARELİ, KIRŞEHİR, KOCAELİ, KONYA, KÜTAHYA, MALATYA, MANİSA, KAHRAMANMARAŞ, MARDİN, MUĞLA, MUŞ, NEVŞEHİR, NİĞDE, ORDU, RİZE, SAKARYA, SAMSUN, SİİRT, SİNOP, SİVAS, TEKİRDAĞ, TOKAT, TRABZON, TUNCELİ, ŞANLIURFA, UŞAK, VAN, YOZGAT, ZONGULDAK, AKSARAY, BAYBURT, KARAMAN, KIRIKKALE, BATMAN, ŞIRNAK, BARTIN, ARDAHAN, IĞDIR, YALOVA, KARABÜK, KİLİS, OSMANİYE, DÜZCE